Panele japońskie, żaluzje panelowe czy panel track – wszystkie nazwy mogą być stosowane zamiennie i stanowią nazwę dla systemu pionowych osłon okiennych, które są wykorzystywane przy dużych przeszkleniach. Jest to nowe rozwiązanie, które z powodzeniem zastąpi zwykłe rolety czy też firany.

Standardowo stosuje się je, jako ochronę pomieszczenia przed nadmierną ekspozycją na słońce. Dobór odpowiedniej tkaniny ze względu na grubość jej splotu pozwala dobrać poziom zaciemnienia do potrzeb i oczekiwań mieszkańców lub pracowników. Panele japońskie pozwolą jednak także na metamorfozę wnętrza, z ich pomocą można stworzyć niepowtarzalny klimat w każdym pomieszczeniu. Ich głównym atutem jest przede wszystkim możliwość zastosowania bardzo szerokiej gamy kolorystycznej tkanin. Ze względu na lekką oraz nowoczesną formę pasują do każdego współczesnego wnętrza, tworząc niepowtarzalny charakter. Panele japońskie to pionowe plisy o szerokości od 40 do 100 cm. Umieszczane są w specjalnej szynie, przytwierdzanej wzdłuż okna lub drzwi. Panele zaciemniają również pomieszczenie od zewnętrznej strony, dzięki czemu wnętrze zyskuje intymny i prywatny charakter.

Nie tylko okna

Panele japońskie doskonale chronią przed nadmiarem promieni słonecznych i pozwalają mieszkańcom na zachowanie prywatności wewnątrz budynku, ale można je stosować również w zupełnie innych celach. Tego typu panele sprawdzą się świetnie, jako delikatna ścianka działowa w gabinecie lekarskim, czy kosmetycznym. Pozwolą na wydzielenie przestrzeni tam, gdzie jest to niezbędne. Można nimi również podzielić przestrzeń domową, wydzielając strefy w pokoju dziecięcym czy sypialni. Innym ciekawym, i być może dość nietypowym rozwiązaniem, jest stosowanie paneli japońskich, jako osłony wnętrza szafy. Pozwolą ukryć jej wnętrze, poprzez jego zasłonięcie, a jednocześnie, dzięki zastosowaniu ciekawej tkaniny, pozwolą urozmaicić aranżację całego pomieszczenia.

Jak wybrać najlepsze rozwiązanie

W przypadku paneli japońskich praktycznie nie ma ograniczeń, jeśli chodzi o wzory czy kolory. W zależności od tego, w jakim stylu wykończone jest wnętrze i jaka kolorystyka w nim dominuje, dobieramy rolety tak, aby wtopiły się niejako w przestrzeń i były jedynie elementem całości. Możemy również postawić na element dominujący we wnętrzu i wybrać wzór tkaniny w taki sposób, aby to właśnie panele grały pierwsze skrzypce w pomieszczeniu, w którym zostaną umieszczone.  Jeśli chodzi o rodzaje tkanin, z których mogą być wykonane te osłony okienne, to należą do nich np.

– tkaniny przeźroczyste,

– półprzeźroczyste, które z powodzeniem mogą pełnić funkcję,

– tkaniny zasłonowe,

– tkaniny typu blackout całkowicie nieprzepuszczające światła, z podszewką.

Jeśli właśnie stoisz przed wyborem osłon okiennych, polecamy panele japońskie. Stanowią one, bowiem nie tylko stylowy element wykończenia wnętrza, ale są również funkcjonalne. Pozwolą udekorować ściany i okna, a jednocześnie osłonią wnętrze przed słońcem i wścibskimi spojrzeniami sąsiadów.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here