Rolnictwo w dzisiejszych czasach w dużej mierze opiera się na nowoczesnych maszynach. Zdarza się jednak, że zakup nowoczesnej maszyny przekracza możliwości rolnikach. Wówczas ciekawą alternatywą jest skorzystanie z innej formy finansowania zakupu, jaką jest leasing. Zakup maszyny rolniczej w opcji leasingu jest bardzo wygodnym i ciekawym rozwiązaniem. Kiedy taki rodzaj finansowania się kończy, możliwe są dwie opcje. Rolnik wykupuje maszynę na własność dla siebie lub oddaje ją do firmy leasingującej. Wówczas często taka maszyna trafia do sprzedaży. Szeroką ofertę znajdziecie na stronie https://www.klaravik.pl/.

Czym jest sprzęt poleasingowy?

Obecnie gospodarstwa bardzo intensywnie się rozwijają. Duży nacisk jest kładziony na nowoczesne maszyny, które znacznie ułatwiają pracę. Część tych maszyn jest wykorzystywana w sposób ciągły, ale część wraca jako maszyny poleasingowe. Zaletą tych maszyn jest ich wiek. W przypadku maszyn poleasingowych mamy do czynienia ze sprzętem kilkuletnim. To nam gwarantuje, że maszyna jest jeszcze w bardzo dobrym stanie technicznym i posłuży nam wiele lat.

Skąd się bierze sprzęt poleasingowy? Jak sama nazwa wskazuje, jest to sprzęt, który wcześniej był w leasingu. Kiedy umowa się skończyła, leasingobiorca nie wykupił sprzętu lub wziął nowy. Zdarza się również, że sprzęt jest odbierany przedsiębiorcy w związku z niepłaceniem rat leasingu lub używaniem go niezgodnie z umową. To właśnie taki sprzęt trafia na aukcje. Na takich licytacjach można znaleźć bardzo atrakcyjny sprzęt w dobrych cenach.

Zalety sprzętu poleasingowego

Pierwszą zaletą sprzętu poleasingowego jest jego cena. Takie maszyny rolnicze są znacznie tańsze niż nowe prosto od producenta. Różnica może wynieść nawet kilkanaście procent. Z tego powodu wiele osób decyduje się na sprzęt poleasingowy.

Jak widać, tego rodzaju rozwiązanie ma bardzo wiele zalet. To pewne, że na różnego rodzaju aukcjach i licytacjach można nabyć sprzęt w bardzo atrakcyjnych cenach i dobrym stanie technicznym.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here