Szukasz oryginalnego pomysłu na prezent dla osoby, która lubi przygodę i nie boi się wyzwań? W takim razie ciekawą propozycją powinny być skoki nad morzem, które zadowolą najbardziej wybrednych miłośników adrenaliny. Do wyboru jest wiele ofert, zanim jednak podejmiemy decyzję sprawdźmy, co warto na ten temat wiedzieć.

Sprzęt – ważna sprawa

Przede wszystkim warto poświecić nieco czasu i wśród licznych ofert poszukać profesjonalistów, którzy sprawnie wprowadzą nas w świat podniebnych podróży i być może rozbudzą pasję, która zostanie z nami czy z osobami obdarowanymi na dłużej. Sprawdźmy czy instruktorzy są osobami wykwalifikowanymi i posiadają odpowiednie doświadczenia, aby zajmować się tym na co dzień. Duże znaczenie ma też sprzęt, nie tylko ten, w którym będziemy skakać. Oczywiście mało kto zna się na samolotach czy sprzęcie spadochroniarskim, ale przecież wszystkiego można się dowiedzieć, o każdy szczegół można zapytać. Pierwsze skoki nad morzem powinny odbyć się tandemie i tak to się też zwykle odbywa.

Z odpowiednim nastawieniem

To właśnie skoki w tandemie sprawiają, że my możemy delektować się pięknymi widokami, skupiać się na tym, co dzieje się wokół nas, smakować każdą cenną sekundę takiego skoku. Natomiast profesjonalista, który skacze z nami dba o to, aby skok był bezpieczny, a my żebyśmy czuli się bezpiecznie i komfortowo. Musi to też osoba, która będzie miała odpowiednie podejście i empatię, trzeba bowiem pamiętać, że dla osoby, dla której są to pierwsze skoki nad morzem przeżycie jest ogromne, a przed samym skokiem może pojawić się strach, a nawet panika. Odpowiednie nastawienie i odrobina poczucia humoru na pewno się tutaj przydadzą

Wszystko krok po kroku

Kiedy przybywamy na miejsce skoku organizator oczywiście przekazuje nam wszystkie informacje na temat tego, jak będzie sam skok wyglądał i przedstawi każdy z etapów, którzy przyjdzie nam przeżyć. Powinniśmy otrzymać też kombinezon i okulary, a zazwyczaj po samym wydarzeniu dostaniemy też film oraz zdjęcia, które będą pamiątką, będziemy mieli czym się pochwalić naszym wnukom. Pamiętajmy, że taki skok to bardzo dobry pomysł na prezent, oczywiście dla wszystkich tych, którzy lubią ekstremalne przeżycia i będą chętni na taką dawkę adrenaliny.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z PL Strefy

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here