Kupno okien to dość trudny temat. Na rynku jest wielu producentów, którzy prześcigają się coraz to nowszymi technologiami, parametrami i cenami. Klient przed zakupem, bardzo dokładnie musi określić, czego tak naprawdę oczekuje od okien. Warto również zwrócić uwagę, by pasowały one do drzwi oraz do ogólnych warunkach technicznych wnętrza i całej aranżacji.

Deklaracja właściwości użytkowych

Każde okno znajdujące się w sprzedaży posiada tzw. deklarację właściwości użytkowych czyli określenie dokładnych parametrów. Deklaracja ta zawiera takie informacje jak np. wymiary okna, serię i datę produkcji oraz dziewięć wartości najważniejszych właściwości użytkowych. To ważna i rzetelna informacja, z którą powinien zapoznać się przyszły użytkownik wybranego przez siebie asortymentu.

Na jakie parametry warto zwrócić uwagę?

Klienci nie zawsze posiadają pełną wiedzę o wszystkich możliwościach okien dostępnych na rynku. Okna premium cieszą się ogromem właściwości o których nie do końca zdają sobie sprawę klienci. Dlatego też przed zakupem warto poznać takie cechy jak: odporność na obciążenie wiatrem, wodoszczelność, przenikalność cieplna okna, przepuszczalność powietrza, współczynnik przepuszczalności światła, współczynnik całkowitej przepuszczalności energii promieniowania słonecznego. Warto zapoznać się dokładnie z parametrami, które posiadają okna wybrane przez nas.

Gdzie i kiedy zamówić okna?

Okna warto zamawiać u sprawdzonych i doświadczonych producentów. Okna premium najlepiej zamawiać stacjonarnie, gdyż uzyskamy pełną informację na ich temat oraz dokładnie będziemy mogli określić nasze wymagania. Cennym atutem dla klientów, jest również fakt, iż okna premium można zamówić na konkretny wymiar. Zdarza się tak, że mamy do umiejscowienia okna w dość trudnych, architektonicznie pomieszczeniach takich jak: wnęki, piwnice, poddasza czy skomplikowane pomieszczenia firm i biur. Pamiętajmy więc, że okna stanowią również ozdobę wnętrz, dlatego ich nowoczesny design i idealne dopasowanie ma ogromne znaczenie.

Pamiętajmy, że wybór okien to zakup na lata, dlatego warto czasem zainwestować w porządny i dobry jakościowo asortyment, dzięki któremu będziemy czuli się bezpiecznie (np. okna antywłamaniowe) oraz zaoszczędzimy sporą część gotówki (np. okna energooszczędne). Wiosna to idealny czas na zmianę okien- może więc warto już teraz pomyśleć o ich zakupie?

Artykuł przygotowany w oparciu o materiały dostarczone przez firmę Internorm

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here