Wybielanie zębów naturalnymi sposobami? Czemu nie! Na pewno warto wypróbować kilka dość znanych sposobów i samemu ocenić, czy zadziałały na naszą płytkę nazębną. Nie zaszkodzą nam one, a tak naprawdę efekt, który spowodują, może prześcignąć nasze najśmielsze oczekiwania.

Przeczytaj też: https://www.gmrecords.pl/jak-wybielic-zeby-w-domu/

Kolor uzębienia a wybielanie zębów

Na kolor naszego uzębienia ma wpływ wiele czynników. Na pewno decyduje o nim genetyka. Jeśli nasi przodkowie mieli krystalicznie białe zęby, są spore szanse na to, że i my długo utrzymamy je w takim stanie. Natomiast osoby, które po rodzicach i dziadkach odziedziczyły zęby w kolorze beżowym czy żółtym, mogą mieć trudności z dokładnym wybieleniem zębów. Od jakiegoś czasu jednak panuje moda na śnieżnobiałe zęby. Potrafimy zapłacić grube pieniądze w gabinecie dentystycznym za to, aby tę śnieżną biel uzyskać. Tymczasem większość z nas posiada przede wszystkim zęby w kolorze żółto-białym czy też żółto-brązowym i to tak naprawdę jest naturalny kolor naszego uzębienia. Warto również wiedzieć o tym, że zmienia się on wraz z upływem lat. Starzeje się nasz organizm, starzeje się uzębienie, a do tego zmieniają się nasze zwyczaje. Palenie papierosów, dieta, leki, pielęgnacja zębów, wizyty u dentysty – wszystko to ma wpływ na to, w jakiej kondycji są nasze zęby oraz na to, jaki kolor przyjmuje uzębienie.

Naturalne sposoby na wybielanie zębów

Przede wszystkim, aby zęby były zdrowe, zadbane i w dobrej kondycji konieczna jest codzienna pielęgnacja. Dokładne szczotkowanie rano i wieczorem, a nawet po każdym posiłku, to podstawa utrzymania ładnego i estetycznego kolory zębów. Ponadto zęby warto również nitkować. Wpłynie to bardzo pozytywnie na stan naszego uzębienia i dziąseł i uchroni zęby przed takimi chorobami jak paradontoza. Gdy te czynności wejdą nam już w nawyk, możemy próbować wybielania domowymi sposobami. Oto najpopularniejsze z nich:

  • mycie zębów kurkumą – tak, choć ta propozycja brzmi nieco egzotycznie, to warto wiedzieć, że kurkuma ma właściwości przeciwgrzybicze i przeciwbakteryjne, dlatego też tak doskonale nadaje się do szczotkowania zębów. Zęby myjemy kurkumą w proszku lub pastą, którą przygotujemy z kurkumy, oleju kokosowego oraz olejku miętowego.
  • płukanie zębów olejem – kokosowym, rzepakowym, słonecznikowym lub lnianym;
  • mycie zębów sodą oczyszczoną – soda wybiela, ale również niszczy szkliwo, nie należy więc wykonywać tego zabiegu zbyt często;
  • dodawanie węgla aktywnego do pasty do zębów.

Zobacz też: http://www.pustelnica.pl/jak-skutecznie-zapobiegac-lysieniu-u-kobiet/

[Głosów:1    Średnia:1/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here