Obecnie znalezienie kancelarii adwokackiej lub radcowskiej nie nastręcza zbyt dużych problemów. Możliwości jest wiele: od darmowych porad prawnych, poprzez internetowy czat z prawnikiem, aż po klasyczne spotkania face-to-face. Wybór zależy od rodzaju problemu prawnego, jego zakresu, a także możliwości finansowych klienta.

Tanie usługi prawne – czy to się opłaca?

Rynek oferuje usługi prawne bardzo zróżnicowane cenowo. Gros kancelarii kusi niskimi cenami, a także usługami zdalnymi świadczonymi przy pomocy Internetu lub telefonu. W każdym wypadku przed podjęciem współpracy należy sprawdzić opinie na temat wybranego adwokata, czy też radcy prawnego, oraz tego, co jest w stanie zaoferować za prezentowaną stawkę. Niekiedy niska cena obejmuje tylko pojedynczą poradę lub zredagowanie projektu pisma, a kompleksowe usługi w końcowym rozliczeniu wychodzą drogo.

Korzystanie ze zdalnej pomocy prawnej wymaga dokładnego zapoznania się ze stroną internetową kancelarii. Brak profesjonalnie przygotowanego regulaminu, dokładnych danych kontaktowych oraz przejrzystych wizytówek prawników powinien zastanowić. Jeżeli wszystko jest w porządku, można poprosić o wycenę usługi, a następnie przystąpić do ewentualnej współpracy poprzez czat, e-mail, telekonferencję itp..

Prawna obsługa przedsiębiorstw

Usługi prawne świadczone dla firm mają nieco inny charakter niż te, które są skierowane do osób prywatnych. W związku z tym podmioty gospodarcze, szukające pomocy prawnej powinny kierować się do kancelarii, które specjalizują się właśnie w obsłudze przedsiębiorstw. W ofercie tego typu gabinetów znajdują się usługi, które obejmują m.in. prawo gospodarcze, prawo pracy, administracyjne, podatkowe, handlowe oraz prawo nieruchomości. Ponadto prawnicy zabezpieczają obsługę takich kwestii, jak zamówienia publiczne, fuzje, przekształcenia oraz przejęcia spółek, procesy naprawcze i upadłościowe, a także ochrona danych osobowych.

Kto może skorzystać z bezpłatnych usług prawnych?

Samorządy terytorialne zostały zobowiązane do organizacji nieodpłatnych usług prawnych. Nie są one jednak przeznaczone dla wszystkich, m.in. wykluczone są usługi związane z prowadzeniem działalności gospodarczej, poza przygotowaniem do rozpoczęcia tejże. Z darmowej pomocy mogą korzystać kombatanci, kobiety w ciąży oraz osoby do 26 i po 65 roku życia.

Artykuł powstał w oparciu o materiały znalezione na aliantlaw.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here