XXI wiek z pewnością jest w stanie zaskoczyć nas nie jednym nowym, wręcz innowacyjnym rozwiązaniem. Po co jednak rozwija się cała technologia, dlaczego jest ulepszana oraz w jakim celu wymyśla się coraz to nowsze gadżety i programy? Odpowiedź jest bardzo prosta. To wszystko ma na celu ułatwić nam życie oraz codzienną pracę. Przykładowo, biblioteki wprowadzają wszelkie książki do odpowiednio przygotowanej bazy i programu, kodują je i dzięki czytnikowi są w stanie sprawdzić bardzo szybko, czy dane dzieło literackie jest na półce czy też może ktoś je wypożyczył.

Zdecydowanie jest to szybszy sposób, który nie wymaga wielkiego nakładu pracy. I właśnie o to chodzi. Rozwój technologii jest nieunikniony. Posuwa się coraz bardziej do przodu, prezentując nam coraz ciekawsze i lepsze rozwiązania.

Czym jest bardzo popularny kod QR?

Do czego służy? Z angielskiego jest to quick response code. Jest to nic innego, jak kod przypominający ten kreskowy, pozwalający przy tym na zapisanie możliwie dużej ilości danych. Został wynaleziony w 1994 roku przez japońską firmę Denso-Wave. Jest to alfanumeryczny, matrycowy, dwuwymiarowy kod w kształcie kwadratu. Przede wszystkim umożliwia kodowanie japońskich znaków kanji. Pozwala także zakodować znaki z alfabetu greckiego, cyrylicy, hebrajskiego i wiele więcej.

Modułem w kodzie jest kwadrat,który może przybrać jeden z dwóch kolorów – ciemny bądź jasny. Większa ilość modułów tworzy słowa kodowe, które są odpowiedzialne za zapis informacji o poszczególnych znakach. Wymiary modułów są zmienne i uzależnione od ilości danych, możliwości zapisujących oraz odczytujących urządzeń.Dzięki odpowiedniemu wzorowi wyszukiwania, odczytujący program ma możliwość odnalezienia poszczególnych miejsc w kodzie.

Ów wzór składa się z trzech pozycji. W kodzie znajduje się także wzór synchronizacji oraz wzór osiowy. Jest to zatem dosyć skomplikowana, mogłoby się wydawać, metoda. Jest jednak coraz bardziej popularna i rozpowszechniana. Coraz częściej jest użytkowana przez użytkowników. Jest to związane z tym, że dzięki mechanizmowi maskowania, który przyczynia się do rozkładania modułów jasnych i ciemnych w miarę równomiernie, czego skutkiem jest zwiększenie szybkości przetwarzania obrazu przez skanery. Jest to więc świetny sposób na to, aby ograniczyć czas i przyspieszyć działanie.

kod qr

Co za tym idzie, możemy bardzo szybko zeskanować taki kod i, np. wejść na określoną kodem stronę. Jest to coraz częściej wykorzystywana metoda przez producentów. Jednak jak zeskanować kod qr? To jest bardzo dobre pytanie. Nie każdy jeszcze zdaje sobie sprawę z tego, do czego służą, po co, jak działają ani tym bardziej w jaki sposób ich używać. Warto więc rozwiać wszelkie związane z tym wątpliwości.

Posiadając telefony z oprogramowaniem zarówno android, IOS, jak i (już bardzo rzadko) windows, możemy bez większego problemu i wysiłku zdobyć możliwość skanowania. W poszczególnych telefonach są odpowiednie sklepy, które umożliwiają pobieranie aplikacji. To właśnie tam powinniśmy się udać. Jeśli nie znamy nazwy żadnego skanera, w wyszukiwarce wystarczy wpisać frazę „qr scanner”. Jest to z pewnością najłatwiejszy i najszybszy sposób.

Możemy wtedy się kierować także ilością pobrań, popularnością i oceną, podczas wybierania naszego odpowiedniego skanera. Na rynku jest szeroka oferta. Istnieje bardzo dużo skanerów. Jednak cel każdego z nich jest taki sam. Działanie… Cóż, z tym bywa właśnie różnie. Możemy skorzystać z, np. QR Droid Code Scanner, QR Code Reader, Skaner kodów kreskowych QR, i-nigma, itp. Po wpisaniu tej frazy pojawi się nam bardzo duża lista, z której na pewno będziemy w stanie wybrać aplikację, która będzie nam odpowiadać.

jak zeskanować kod qr

Pamiętajmy jednak, że na rynku są dostępne zarówno takie, które są darmowe, jak i te płatne. Coś za coś. W darmowych bardzo często znajdziemy uporczywe reklamy. Jeśli jednak chcemy, możemy zapłacić za dany czytnik odpowiednią ilość gotówki i uniknąć tym samym reklam. Samo skanowanie jest bardzo proste. Wchodzimy na pobraną przez nas aplikację. Przeważnie od razu mamy uruchomiony aparat i narysowane okienko.

Właśnie na to okienko musimy nakierować nasz aparat. Skanowany kod musi się w nim zmieścić. Sam proces trwa przeważnie bardzo krótko (sekundę, dwie). Wszystko zależy od internetu, telefonu oraz aplikacji. Kiedy już go zeskanujemy, możemy zostać przeniesieni na zapisaną w kodzie docelową stronę. Oczywiście korzystanie z tych kodów nie jest konieczne i równie dobrze możemy sami odnaleźć stronę. Jednak ich użycie jest wygodniejsze i szybsze.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here